Pasożyty

pozbądź się ich raz na zawsze

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nopalin

Suplement diety Nopalin - zawiera wysuszoną, sproszkowaną łodygę Nopalu — kaktusa z rodziny Opuncji, zwanego też kaktusem jadalnym (łac. Opuntia streptacanta).


Jego właściwości lecznicze znane już były i cenione w czasach Azteków. Na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zawierającej blisko 30.000 roślin o właściwościach leczniczych, Nopal zajmuje wysokie miejsce.

Jest doskonałym źródłem witaminy C, bioflawonoidów, beta karotenu (prowitaminy A), oraz witamin: B1 (tiaminy), B2 (ryboflawiny) oraz B3 (niacyny).

Oprócz tego obfituje w składniki mineralne, szczególnie w wapń, magnez, potas i żelazo.

Z 22 znanych aminokwasów zawiera aż 17, z których 8 jest niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Są to aminokwasy egzogenne, które muszą zostać dostarczone do organizmu wraz z żywnością. Do grupy tej należą: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan oraz walina.

Opakowanie: 100 kapsułek
   
Cena detaliczna 103 zł ZAMÓW
Cena klubowa 77,50 zł ZAMÓW

 

Zamówienia również można składać telefonicznie :

  INFOLINIA 0801 080 533infolinia

Małgorzata 888 200 346888 218 644

Grzegorz 888 218 644888 218 644

Możesz kupić ten produkt 30% taniej - w cenie klubowej - wystarczy wstąpić do Klubu CaliVita

 

Zawarty w Nopalinie błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny pęczniejący pod wpływem wody pomaga zwiększyć ilość treści zawartej w jelitach. Wypełnione jelita zmuszone są do pracy (ruchy robaczkowe) co powoduje szybsze przesuwanie zawartości jelita i wydalanie jej na zewnątrz.

Nopal oczyszcza

 
Nopalin doskonale odtruwa cały nasz organizm wspomagając pozostałe drogi oczyszczania organizmu.

Człowiek jest narażony na kontakt z toksynami każdego dnia i niemal w każdej sytuacji Wielu dietetyków poleca oczyszczenie organizmu przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek suplementów (witamin, minerałów czy ziół). Nopal jest właśnie takim suplementem odżywiającym i wzmacniającym organizm jednocześnie jednak daje nam możliwość oczyszczenia naszego ciała i wyrzucenia z niego szkodliwych toksyn. Można więc w tym samym czasie odtruwać i oczyszczać organizm oraz wzmacniać go. Nasz organizm ma siedem głównych dróg wydalania i oczyszczania, które jeśli pracują prawidłowo gwarantują nam zdrowie i witalność.

Oto one: wątroba, nerki, płuca, jelita, skóra, układ krwionośny i układ limfatyczny. Zawarte w nopalu naturalne witaminy, minerały, aminokwasy i błonnik wspierają oczyszczanie organizmu wszystkimi tymi drogami.

Amoniak, wolne rodniki i toksyny, z którymi stykamy się na co dzień (dym z papierosów, alkohol, zanieczyszczenia obecne w powietrzu i w wodzie) wpływają fatalnie na system odpornościowy. Nopal jednak potrafi je usunąć z organizmu zanim mu zagrożą. Jest moczopędny, dzięki czemu staje się sojusznikiem nerek, uczestniczących w neutralizacji toksyn. Pomaga też oczyścić pęcherz moczowy i układ limfatyczny, zapobiega również przerostowi gruczołu prostaty u mężczyzn. Może być też stosowany jako środek napotny, pomocny przy przeziębieniach i zbijaniu gorączki.
 
To preparat o bardzo szerokim, niemal uniwersalnym działaniu, kojarzy się nieodparcie z nieistniejącym niestety panaceum na wszystkie choroby. Nopalin to doskonały środek zarówno dla osób, które chcą zachować dobrą formę i zdrowie, jak i dla tych, które muszą wrócić do pełni sił i odzyskać zachwianą równowagę.


Dzięki zawartości błonnika i niektórych aminokwasów, tj.: tyrozyna, glicyna i L - metionina, które zmniejszają apetyt i poprawiają nastrój, jest ulubionym produktem osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Nopal pomaga utrzymać osiągniętą masę ciała, jednocześnie dostarczając organizmowi składników odżywczych. Poza tym stolec zmiękczony łatwiej jest wydalany i w ten sposób zapobiega powstawaniu hemoroidów (bolesnych żylaków odbytu).Zmniejsza prawdopodobieństwo tworzenia się cellulitis i nadmiernej retencji (gromadzenia) płynów.
Wspomaga organizm w odzyskiwaniu płynów z tkanek — szczególnie ze skóry — do naczyń limfatycznych i krwionośnych, przeciwdziałając w ten sposób obrzękom oraz wspiera nerki w ich funkcjach odtruwających.
Nopalin w środowisku wodnym (dzięki zawartości błonnika) wielokrotnie zwiększa swoją objętość i w ten sposób wywołuje uczucie sytości.
Zaleca się zażywanie Nopalinu na pół godziny przed jedzeniem, popijając szklanką wody. W ten sposób można ,,oszukać" swój żołądek, a jednocześnie lepiej przygotować go do przyjęcia pożywienia.
Nopalin tworzy warstwę ochronną na śluzówce żołądka i kontroluje produkcję soku żołądkowego. W ten sposób zmniejsza ryzyko rozwoju wrzodów żołądka i dwunastnicy.
Dzięki swoim właściwościom wiązania toksyn pomaga w od­truwaniu organizmu, oczyszczając go przez wyprowadzenie toksyn na zewnątrz.
Wyciąg z kaktusa z rodzaju Opuntia jest prawdziwym błogosławieństwem dla wielu osób otyłych, które walczą z wieloletnimi zaparciami i wysokim poziomem cholesterolu.
Nopalin reguluje pracę wątroby, wiąże sole żółciowe, co w efekcie prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, czego nie udaje się uzyskać częstokroć nawet za pomocą tradycyjnych leków, jest to najważniejsza funkcja Nopalinu w walce z miażdżycą.
Preparat odgrywa ważną rolę w profilaktyce chorób jelita grubego, w tym nowotworów. Wspiera regularne wypróżnianie się, zapobiegając fermentacji resztek pokarmowych w jelicie grubym oraz przenikaniu przez śluzówkę jelita toksycznych związków do krwiobiegu. Pełni rolę „miotły" w jelitach, zmuszając je do prawidłowej pracy.

Nopal - cudowny kaktus      


Jadąc drogą szybkiego ruchu prowadzącą z lotniska do miasta, ciągle sobie przerywając, opowiadałyśmy, co się z nami działo przez te dziesięć lat, kiedy się nie widziałyśmy. Po kilku minutach trochę ochłonęłyśmy, przecież będziemy miały dużo czasu, bo dwa długie tygodnie, no i jeszcze noce. Za oknami samochodu, niczym na ekranie kinowym, przesuwały się palmy. Czyli właśnie tak wygląda Kalifornia. Obok nas przejeżdżały ogromne samochody, wiele z otwartym dachem. Za kierownicą siedzieli opaleni, zadbani mężczyźni i kobiety. Miałam wrażenie, że to właśnie na tej drodze zebrali się zwycięzcy amerykańskiego stylu życia.

Odwróciłam się w kierunku mojej przyjaciółki i nieco odsunęłam się na siedzeniu, by lepiej się jej przyjrzeć.
- Czy Ty wiesz, że wyglądasz oszałamiająco? Wy to wiecie, jak żyć.

Parę godzin później, z poczuciem sytości po kolacji, która przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, rozsiadłam się wygodnie na rozłożystej kanapie. Wiedziałam, że Anna dobrze gotuje, a raczej bardzo dobrze. W dodatku lubi eksperymentować. Tego, co teraz zjedliśmy, też nie potrafiłam zidentyfikować. Mąż Anny i dwójka dzieci bacznie mnie obserwowali. Widocznie coś ich bardzo bawiło. Nie wytrzymałam i zapytałam:
- Możecie mi wreszcie powiedzieć, z czego była ta doskonała potrawa? Czy mam głupsza pójść spać?

I w tym momencie nastąpiła kakofonia dźwięków, niczym w źle zgranym chórze dziecięcym i wyrwało się z ich ust wyjaśnienie powstrzymywane podczas całej kolacji:
- Z kaktusa ! - Anna pokazała mi roślinę, z której przyrządziła potrawę. Zobaczyłam niepozornego kaktusa o nazwie Nopal, pochodzącego, jak mi wyjaśnili gospodarze, z Meksyku.

Ten gatunek kaktusa, należący do rodziny Opuncji, daje przepiękne kwiaty i nazywany jest darem pustyni. Ze względu na swoje właściwości lecznicze, roślina ta zyskała popularność już wiele setek lat temu. Indianie stosowali ją jako środek wzmacniający serce oraz na objawy zapalenia płuc, ale również wierzyli, że ułatwia poród. Kolce były używane do zabiegów podobnych do akupunktury. Jako żywność, pierwsi zastosowali ją Meksykanie i stąd też moda na potrawy z Nopalu przedostała się do Stanów Zjednoczonych. Jako sałata, dodatek do zupy, czy też z grilla są jednakowo smaczne. Sama tego doświadczyłam.

- Spójrz na mnie! - dodała moja przyjaciółka - Uczyniła ze mną cuda. W życiu tak dobrze nie czułam się w swojej skórze. Powinnaś też go wypróbować.

Tego wieczoru przed pójściem spać zdecydowałam, że tak zrobię. Oczywiście nie musiałam każdego dnia jeść potrawy z Nopalu, który przecież w Europie nie jest dostępny. Ale, okazało się, że wyciąg z tej cudownej rośliny jest dostępny również w formie tabletek. I jaki był tego rezultat? Czułam się jak nowonarodzona. Nawet nie zrzucenie kilku kilogramów tak mnie zszokowało, raczej zmiana mojego samopoczucia. Skończyły się wcześniej często nękające mnie wzdęcia. Odeszły w zapomnienie problemy, jakie mój układ pokarmowy miewał z zaadoptowaniem się do nowych miejsc, a co za tym idzie - do innej kuchni. Czułam, że odmłodniałam. Nopal po prostu zregenerowałmój organizm. Dwa tygodnie przeleciały niczym dzień, a ja, niechętnie, musiałam opuścić Kalifornię, swoją najlepszą przyjaciółkę i jej sympatyczną rodzinę.

Na szczęście, przynajmniej nie musiałam rozstać się z Nopalem. Jeszcze podczas swojego pobytu w Ameryce sprawdziłam w Internecie, że produkt Nopalin firmy CaliVita Ž International jest dostępny również w Europie. Natychmiast odszukałam Firmę, wypełniłam formularz zgłoszenia i od tej pory jestem systematycznym konsumentem preparatów CaliVita® International. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Firmie za to, że z zalet tego cudownego kaktusa mogą korzystać również mieszkańcy starego kontynentu!

Éva Barabás

Artykuł opublikowany w magazynie CALINews nr 8/Mearzec 2003

 

Sposób użycia profilaktycznie: 3 tabletki 1 razy dziennie między posiłkami lub 3 x po 1 tabl. dziennie wraz z odpowiednią ilością płynów.

Sposób użycia leczniczo: 2- 3 tabletki 3 razy dziennie ( przeliczyć 1 tabl. na 10kg masy ciała) między posiłkami wraz z dużą ilością płynów 2,5-3 litry dziennie.

1 tabletka zawiera:

  • Wysuszony Nopal 300.00 mg